3D-scanning en LIDAR

Lees hier ons blogbericht

3D-scanning en LIDAR gebruiken lasers en sensoren om objecten en omgevingen tot in detail vast te leggen. De techniek wordt breed toegepast in holografie, erfgoed, architectuur en interactieve marketing.

3D-scanning & LIDAR illustratie begrippen Hyperfocus

3D-scanning & LIDAR: nauwkeurige 3D-modellen met lasers

Definitie

3D-scanning en LIDAR (Light Detection and Ranging) zijn technieken waarbij lasers en sensoren worden gebruikt om de vorm, diepte en afstanden van objecten en omgevingen exact vast te leggen.

Deze data wordt omgezet in puntenwolken die vervolgens digitale 3D-modellen vormen. Binnen holografie en 3D-visualisatie maakt dit uiterst realistische en nauwkeurige presentaties mogelijk.

Toepassingen i.c.m. 3D en holografie

  • Architecturale en stedelijke opnames die omgezet worden in 3D- of holografische modellen
  • Erfgoedprojecten waarbij monumenten en objecten gedetailleerd worden vastgelegd
  • Productscans voor instore holografische displays
  • Industrie en techniek: nauwkeurige scans van machines voor training en onderhoud
  • Edge AI voor realtime verwerking en interpretatie van scan-data

Voorbeelden i.c.m. 3D en holografie

  • Een stad die via LIDAR volledig in 3D werd vastgelegd en holografisch gepresenteerd
  • Een automerk dat voertuigen scande en in holografische campagnes gebruikte
  • Een museum dat archeologische objecten met LIDAR scande om interactieve 3D-weergaven te creëren

In de praktijk

Tijdens een internationale beurs werd een volledige beursvloer via LIDAR gescand. De data werd direct omgezet in een holografisch model dat realtime door bezoekers kon worden verkend.

👉 Ontdek hoe men 3D-scanning en LIDAR inzet voor erfgoed, architectuur en interactieve marketing. Neem contact op met Hyperfocus voor meer informatie.

Metafoor

3D-scanning en LIDAR zijn als een digitale meetlat van licht: ze vangen elke vorm en afstand in een nauwkeurig 3D-model.

In relatie met:

  • Fotogrammetrie – beide technieken worden vaak gecombineerd voor complete 3D-modellen.
  • 3D – de gescande data vormt een directe basis voor 3D-content.
  • Holografie – LIDAR-modellen worden gebruikt voor holografische presentaties.

Deel

Meer posts

Stuur ons je vraag